شهرت پورعرب و نعمتی از کجا آغاز شد؟

به گزارش وبلاگ پاییز، مجموعه همراز به کارگردانی سامان مقدم، نویسندگی سعید رحمانی از شبکه سوم سیما به روی آنتن رفت.

شهرت پورعرب و نعمتی از کجا آغاز شد؟

به گزارش خبرنگار ،بیش از دو دهه از آغاز ساخت و پخش مجموعه های مناسبتی ماه رمضان در تلویزیون می گذرد. پخش سریال های ماه رمضان که البته هنوز به عنوان مجموعه های مناسبتی این ماه مطرح نشده بودند، به طور جسته گریخته اوائل دهه هفتاد از شبکه های یک و دو آغاز شد. آغاز پخش این سریال ها همزمان با ایام نوروز در آن سال ها بود و به همین دلیل نمی توان به طور قطع گفت که هدف سازندگان مجموعه های تلویزیونی که آن موقع به روی آنتن رفتند فقط ماه رمضان بوده و در واقع مناسبتی دو جانبه، هم نوروز و هم ماه مبارک رمضان دلیل پخش سریال هایی بود که خسرو ملکان و حسن فتحی کارگردانی شان کردند. فرایند پخش مجموعه های تلویزیونی در ماه مبارک رمضان از سال 70 آغاز شد و به جز دو سال 75 و 77 که هیچ کدام از شبکه ها تدارکی برای پخش سریال ویژه این ماه ندیده بودند تا اوایل دهه هشتاد ادامه پیدا کرد و در سال های میانی دهه هشتاد به اوج نیز رسید.

از جمله سریال های شاخصی که در سال های ابتدایی دهه هشتاد پخش شدند می توان به گمگشته به کارگردانی رامبد جوان، یادداشت های کودکی ساخته پریسا بخت آور و چراغ های خاموش کاظم بلوچی اشاره نمود که پیروز به جذب مخاطبان بیشتری شدند. همچنین در سال های میانی دهه هشتاد بود که موج ساخت سریال های ماورایی نیز به راه افتاد و چند کارگردان از جمله، سیروس مقدم، علیرضا افخمی، حسین سهیلی زاده و محمدحسین لطیفی ... به سراغ ساخت آثاری با این مضمون رفتند که به زعم خیلی ها مناسبت و مطابقت بیشتری با حال و هوای ماه مبارک رمضان و لحظات معنوی و عرفانی آن داشت و البته به مذاق خیلی های دیگر هم به دلیل فانتزی تخیلی بودن قصه شان خوش نیامد. او یک فرشته بود به کارگردانی علیرضا افخمی را می توان اولین سریال با موضوع ماورایی دانست که راه را برای ساخت مجموعه هایی دیگر با این حال و هوا در این ایام و سال های بعد هموار کرد.

در این گزارش قصد داریم خاطرات خوش این سریال ها را یاداوری کنیم و امروز سراغ سریالهمراز به کارگردانی سامان مقدم، رفتیم.

مجموعه همراز به کارگردانی سامان مقدم، نویسندگی سعید رحمانی با حضور ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی ساخته شد و این سریال در سال 81 ساخته و برای اولین بار در همان سال از شبکه سوم سیما بر روی آنتن رفت.

داستان همراز درباره دو سارق بود که پول زیادی را به جیب می زنند. یکی از آن ها، پول را در حیاط ساختمان مخروبه ای پنهان می نماید، اما دوستش او را به پلیس لو می دهد و به زندان می افتد. وقتی که از زندان بیرون می آید، به سراغ پولی می رود که پنهان نموده بود، اما جای آن ساختمان مخروبه مسجد ساخته شده است. او برای پیدا کردن پول خود را در نقش یک فرد مومن جا می زند و به عنوان خادم مسجد مشغول می گردد

در ادامه می توانید بخش هایی از این سریال را مشاهده کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شهرت پورعرب و نعمتی از کجا آغاز شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرت پورعرب و نعمتی از کجا آغاز شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید