ارتباط ارتودنسی و اعتماد به نفس

به گزارش وبلاگ پاییز، دکتر سلام/ در حالی که سیم کشی دندان یا ارتودنسی هنوز از نظر برخی ها خنده دار است، نیازی نیست از آن شرمسار باشیم. نتیجه ارتودنسی صاف شدن دندان ها و داشتن لبخندی زیبا است. بیایید رابطه پیچیده ارتودنسی و اعتماد به نفس را آنالیز کنیم.

ارتباط ارتودنسی و اعتماد به نفس

فرقی نمی نماید دندان ها به هم ریخته باشند یا فک بالا و پایین جلو و عقب باشند، مسائل دهان و دندان روی اعتماد به نفس افراد تاثیر منفی دارد. کسانی که دندان های نامنظم دارند معمولا تمایلی به لبخند زدن ندارند و لبخندی مطمئن در تاثیر فرد روی مخاطبینش نقش زیادی دارد. این مسئله باعث می گردد عزت نفس بچه ها، نوجوانان و بزرگسال دچار آسیب گردد. چه بخواهید چه نخواهید، ما در دنیایی زندگی می کنیم که تاثیر اولین برخوردمان روی افراد دیگر اهمیت زیادی دارد.

تحقیقات نشان می دهد بد شکل بودن دندان ها روی روابط عاشقانه و کاری افراد تاثیر منفی می گذارد. کسانی که چنین مسائلی دارند به نظر کم هوش تر و ناتوان تر می آیند. علاوه بر این، مسائل دهان و دندان روی سلامت افراد هم تاثیر منفی دارد. داشتن حس بد به ظاهر خود، می تواند روی اعتماد به نفس تاثیر زیادی داشته باشد.

اگر تصمیم به درست کردن شکل دندان هایتان دارید، باید ارتودنسی انجام دهید. یک نفس عمیق بکشید، چون باید برای مدتی طولانی با سیم دندان سر کنید. البته بهتر است بدانید برخی از زیباترین چهره های دنیا هم برای مدتی از این سیم ها استفاده نموده اند. در این بخش روش هایی برایتان آورده ایم که با استفاده از آن ها می توانید با وجود ارتودنسی هم اعتماد به نفس خود را حفظ کنید:

برخی روش های ارتودنسی هستند که کمتر به چشم می آیند. اگر شرایطش را داشته باشید می توانید از سیم های بی رنگ، الاینرها و سیم های زبانی بهره ببرید که در مقایسه با سیم های معمولی نامرئی هستند. در این خصوص با ارتودنتیست خود صحبت کنید.

جدای از نوع ارتودنسی، تمیز نگه داشتن دندان ها لبخند زدن را آسان تر می نماید. حتما پس از غذا خوردن دهانتان را آب بکشید و درست مسواک بزنید و از همه مهم تر، چند وقت یک بار برای تمیز کردن دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنید.

مواد غذایی که میل می کنید را درست انتخاب کنید. هیچ چیز بدتر از شکستن براکت یا گیر کردن چیزی لای سیم ها نیست.

یادتان باشد که ارتودنسی موقتی است، پس تصویر لبخندی زیبا و بدون نقص بعد از برداشتن ارتودنسی را در ذهن داشته باشید.

زیاد به ارتودنسی فکر نکنید. بیشتر افراد همواره نگران ظاهر خودشان هستند و حتی متوجه سیم دندان های شما نمی شوند.

وانمود کنید. حتی اگر داشتن سیم روی دندان ها شما را آزار می دهد، وانمود کنید که با آن مسئله ای ندارید و با اعتماد به نفس لبخند بزنید. پس از مدتی دیگر از لبخند زدن وحشت نخواهید داشت.

وقتی سیم ها برداشته می شوند، دندان هایتان صاف شده است و لبخندی زیبا که همواره آرزویش را داشته اید را دارید. سپس شاهد خواهید بود که سلامت دهان و دندان و عزت نفستان بهبود خواهد یافت. بچه ها و نوجوانان متوجه می شوند که دیگر از دندان های خود خجالت نمی کشند و اعتماد به نفس بیشتری دارند.

البته این فقط بچه ها نیستند که از ارتودنسی سود می برند. طبق تحقیقات صورت گرفته روی افراد بالای 18 سال که ارتودنسی نموده اند ، 75٪ آن ها پس از ارتودنسی در روابط کاری و شخصی خود پیروز تر بوده اند و 92٪ آن ها ارتودنسی را به افراد دیگر پیشنهاد نموده اند. هم چنین 71٪ آن ها اذعان داشته اند که قبل از شروع درمان نگرانی های زیادی داشته اند اما پس از شروع درمان این نگرانی ها رفع شده اند.

تغییری که ارتودنسی در چهره افراد ایجاد می نماید بسیار چشم گیر است. با عزت نفس بیشتر، فرد حس می نماید توانایی انجام هر کاری را دارد. با این که برخی افراد از ارتودنسی خجالت می کشند، روش هایی برای مدیریت این مشکل وجود دارد و وقتی سیم ها برداشته می شوند، لبخندی زیبا و دندان هایی مرتب خواهید داشت.

منبع: همگردی

به "ارتباط ارتودنسی و اعتماد به نفس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط ارتودنسی و اعتماد به نفس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید