(تصاویر) اولین فلکه زیر آبی جهان در جزایر فارو افتتاح می&zwnjشود

به گزارش وبلاگ پاییز، فلکه زیر آبی جزایر فارو که بیش از سه سال در دست ساخت بوده، در روز های آینده افتتاح می شود.

(تصاویر) اولین فلکه زیر آبی جهان در جزایر فارو افتتاح می&zwnjشود

به گزارش بی بی سی، تونل های زیر آب که جزایر استریموی و ایستروی (جزیره شرقی) را در شبکه ای به طول 11 کیلومتر به هم وصل می کند قرار است 19 دسامبر 2020 افتتاح شوند. عمیق ترین نقطه این شبکه راه های زیر آبی 187 متر زیر سطح دریاست.

جزایر فارو، مجموعه ای از 18 جزیره در اقیانوس اطلس شمالی است که بین شتلند و ایسلند واقع شده است و متعلق به دانمارک است، اما دولت مستقلی دارد که امور این منطقه را اداره می کند. تونل دیگری هم در دست ساخت است که دو جزیره سندوی و استریموی را به هم وصل می کند.

میدانی در وسط این شبکه است و اثر هنری هنرمند اهل جزایر فارو، تروندور پاتورسون در آن واقع شده است. این اثر هنری از مجسمه ها و جلوه های نوری تشکیل شده است. تروندور مجسمه فلزی مدوری به طول 80 متر برای این میدان ساخته است که پیکره هایی انسانی را دست در دست هم نشان می دهد که در حال پایکوبی حلقه فارویی هستند، در این پایکوبی سنتی جزایر فارو تعداد زیادی از افراد دست به دست هم می دهند و هماهنگ با ترانه های محلی با گام های ساده ای در کنارهم می پایکوبیند.

این تونل کمک عظیمی به اهالی است و باعث می شود که زمان سفر آن ها بین توشهاون، پایتخت جزایر فارو و کلاکسویک، بندر اصلی ماهیگیری فارو به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

شرکت سازنده این تونل ها اعلام کرده است که برای ایمنی کسانی که از این تونل استفاده می کنند شیب این راه ها در هیچ نقطه ای بیش از ٪5 نیست.

بنا به گزارش خبرگزاری های محلی اولین عبور آزمایشی همراه با خدمات امداد، 17 دسامبر انجام خواهد شد.

ساخت این تونل ها یکی از عظیم ترین پروژه های ساختمانی در جزایر فارو بوده است. برای عبور از این تونل ها باید عوارض پرداخت شود و انتظار می رود که این تونل زیر آبی به نوبه خود جاذبه گردشگری این منطقه شود.

منبع: فرارو

به "(تصاویر) اولین فلکه زیر آبی جهان در جزایر فارو افتتاح می&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) اولین فلکه زیر آبی جهان در جزایر فارو افتتاح می&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید