مقالات گردشگری

جزئیات جلسه عزیزی خادم و اینفانتینو، بهتر است دولت ایران تعهداتش را انجام دهد

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در قطر با رئیس فیفا دیدار کرد.

20 شهریور 1400

کلاهبرداری از گردشگران در سمینارهای جمعی، مشکل، فقدان نظارت است

پیامک های پی درپی امان مردم را بریده است. پشت سر هم پیامک دعوت به سینمار و یا همایش گردشگری برای مردم می رود. یکی، مسافران را به سفر رایگان تشویق می کند و دیگری تبلیغ می کند که می توان بدون دادن هزینه اضافه تا چند سال آینده تخفیف های ماورایی از هتل های ایرانی...

27 مرداد 1400

کوهی برفی با چشمه های آب گرم در ترکیه، تصاویر

اینجا ترکیه است، کوهی به ظاهر برفی دارد با چشمه های آب گرمی که مردم برای تماشا، لذت و درمان، تن خود را به آن می سپارند.

23 مرداد 1400

اسکی روی آتشفشان فعال سرو نگرو

سرو نگرو (به اسپانیایی: Cerro Negro) به معنای تپهٔ سیاه آتشفشانی فعال از نوع مخروط خاکستر به ارتفاع 728 متر واقع در نیکاراگوئه و یکی از فعالترین آتشفشان های این کشور است. سرو نگرو بعلاوه جوانترین آتشفشان در آمریکای مرکزی است.

22 مرداد 1400

شرایط نامناسب برج تاریخی خلعت پوشان، اینجا برج اختصاصی ولیعهدان قاجار در تبریز بوده است

برج خلعت پوشان یکی از آثار تاریخی مربوط به دوره صفویان در تبریز است. این برج آجری در جنوب محله کرکج در 5 کیلومتری مرکز شهر و در جوار رودخانه مهرانه رود واقع شده و محوطه آن برای تحقیقات علمی به دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز واگذار شده است.

21 مرداد 1400

ثبت 10 اثرمیراث فرهنگی ناملموس به استاندارمازندران ابلاغ شد

خبرگزاری خبرنگاران- علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت 10 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار مازندران ابلاغ کرد .

13 مرداد 1400

سرمایه گذاری در ترکیه

این روزها سرمایه گذاری در کشور ترکیه و اخذ اقامت آن مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است، اما به راستی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور چقدر است؟ به منظور سرمایه گذاری در این کشور به چه روش هایی می توان اکتفا کرد؟

8 مرداد 1400

عکس خانوادگی نسرین مقانلو در آمریکا

خبرنگاران : در میان بازیگران زن مشهور ایرانی که زندگی موفقی دارند نسرین مقانلو با وجود کیلومترها دوری از همسر و فرزندانش، زندگی خوب و بادوامی دارد.

1 مرداد 1400

دوازدهمین سال روز ثبت جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر

دوازدهمین سال روز ثبت جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر با حضور جمعی از مسئولان محلی شامل امام آدینه، مدیر پایگاه سازه های آبی شهرستان، شهردار، فرمانده نیروی انتظامی، اعضای شورای شهر و مردم فرهنگ دوست شوشتر، پنجم تیرماه 1400 در محل خانه تاریخی مرعشی واقع...

31 تیر 1400

وزیر کشور عراق در قم

خبرنگاران/قم وزیر کشاورزی عراق روز پنجشنبه با سفر به قم ضمن دیدار با تنی چند از علما همچنین طی بازدیدهایی با ظرفیت های همکاری با استان قم از جمله در حوزه کشاورزی این استان آشنا شد.

14 تیر 1400

پیامدهای مالی لغو حج زائران خارجی برای عربستان

با توجه به اینکه سالیانه هر زائر هزاران دلار برای ادای مناسک حج هزینه می نماید، بدون شک لغو حج برای زائران خارجی پیامدهای مالی منفی برای عربستان سعودی خواهد داشت.

13 تیر 1400

برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام برای ارزیابی فرایند گفتگوها در وین

نشست کمیسیون مشترک برجام برای ارزیابی فرایند گفتگوهای احیای برجام از ساعت 20:15 به وقت وین در گراند هتل این شهر با حضور نمایندگان ایران و دیگر اعضای برجام شروع شد.

9 تیر 1400

10 جاده به دلیل کاهش ایمنی راستا مسدود است، ترافیک در راستا جنوب به شمال محور های فیروزکوه و هراز

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها با تأکید بر ضرورت لغو سفر های غیرضروری از سوی مردم، گفت: در حال حاضر در جهت جنوب به شمال محور های هراز و فیروزکوه، برخی مقاطع ترافیک نیمه سنگین است.

7 تیر 1400

مراتب ثبت 8 میراث ناملموس به استاندار کردستان ابلاغ شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت هشت اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار کردستان ابلاغ کرد.

27 خرداد 1400

کریدور ترانزیتی شرق-غرب، از پاکستان تا عراق

کریدور ترانزیتی شرق-غرب از جمله امتیازات ژئوپولتیکی ایران است که می تواند بسترساز احصاء منافع مالی و راهبردی گسترده ای برای کشور گردد.

6 خرداد 1400

خبرنگاران گفت وگوی غنی با سران سیاسی افغانستان درباره شرایط پس از خروج آمریکا

کابل - خبرنگاران - محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان با حامد کرزی رئیس جمهوری سابق، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی و عبدالرب رسول سیاف از رهبران سابق جهادی این کشور دیدار و درباره خروج نیروهای آمریکایی، صلح و اجماع داخلی بحث و تبادل کرد....

1 خرداد 1400

افزایش تصادفات منجربه جرح و فوت طی روزگذشته

تهران (پانا) - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از افزایش تصادفات منجر به جرح و فوت در روز گذشته اطلاع داد و گفت: از روز گذشته محدودیت ورود خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی اعمال شده است.

10 اردیبهشت 1400

تهیه 116 مقاله علمی مشترک در دانشگاه خلیج فارس خبرنگاران

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: این دانشگاه در سال 99 در زمینه تعامل با جامعه علمی دنیا پیروز به تهیه 116 مقاله مشترک با همکاران بین المللی شده است.

3 اردیبهشت 1400

آژیر قرمز در اردوی آبی؛ استقلالی ها قرنطینه شدند

با اعلام خبر مثبت شدن تست کرونای تعداد کثیری از استقلالی ها برنامه تمرینات و اردویی این تیم تغییر کرده است.

26 فروردین 1400

بیش از 6 هزار کرونایی در یک روز نقض قرنطینه کرده اند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس ردیابی بیماران مبتلا به ویروس کرونا فقط در روز سوم فروردین 1400، تعداد 6 هزار و 244 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا، شرایط قرنطینه در منزل را نقض کرده و از 20 کیلومتر تا 1000 کیلومتر سفر رفته اند.

25 فروردین 1400
تعداد: (137)