جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران بعد از عید فطر

به گزارش وبلاگ پاییز، سید مناف هاشمی صبح امروز در واکنش به چرایی عدم اجرای طرح ترافیک از امروز صبح در حالیکه تا شب گذشته قرار بود اجرایی گردد، گفت: ستاد کرونا تصمیم گرفت که طرح ترافیک تهران در راستای عدم استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی اجرا نگردد، اما این مسئله بار ترافیک در پایتخت به خصوص محدوده مرکزی شهر را افزایش داد؛ به گونه ای که در بعضی روز ها تا 42 درصد و حتی تا 167 درصد نیز بار ترافیکی افزایش یافت که این مسئله در شیوع ویروس کرونا در حوزه مرکزی شهر موثر بوده است.

جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران بعد از عید فطر

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه درست است که با عدم اجرای طرح های ترافیکی تعداد مسافران در مترو و اتوبوس به یک چهارم تقلیل یافت، اما باعث شلوغی مراکز محدوده مرکزی تهران شد، گفت: تعداد سفری که با مترو و اتوبوس انجام می شد حدود چهار میلیون سفر بود، اما حالا تعداد سفر ها به یک میلیون کاهش یافته است که می توانیم با کاهش تعداد مسافران، طرح فاصله گذاری اجتماعی را در مترو و اتوبوس اجرایی کنیم که قطعا این اتفاق از آثار مثبت عدم اجرای طرح ترافیک در تهران است.

وی با بیان اینکه ستاد کرونا پس از اعلام عدم اجرای طرح های ترافیکی اعلام نموده بود که بعد از گذشت سه هفته می توان بحث های کارشناسی انجام داد، گفت: وزیر کشور نیز اختیار تصمیم گیری در خصوص اجرای طرح ترافیک را به شورای ترافیک تهران داد که در جلساتی که از 17 اردیبهشت ماه شروع شد با حضور شهردار تهران، نماینده وزیر کشور، رئیس شورای شهر و اعضای کمیسیون حمل و نقل و حتی رئیس ستاد کرونای تهران موضوع اجرای طرح ترافیک را آنالیز کردیم که نهایتا تصمیم جمعی بر این بود که اجرای طرح های ترافیکی به نفع شهر تهران است؛ چرا که جلوی سفر های کاذب در محدوده مرکزی شهر گرفته می گردد.

وی با بیان اینکه عدم اجرای طرح های ترافیکی در پایتخت سبب شده بود که پاساژ ها و مراکز خرید محدوده مرکزی شهر شلوغ تر گردد، گفت: در این مدت شاهد پارک دوبله خودرو ها و کم شدن عرض معابر و افزایش ترافیک نیز بودیم.

مناف هاشمی با بیان اینکه در شورای ترافیک تصمیم گرفته شد که از 29 اردیبهشت ماه طرح های ترافیکی با اعمال بعضی تغییرات در تهران اجرایی گردد، گفت: با این حال شائبه هایی در حوزه کارشناسی وجود داشت و بهتر دیده شد تا اجرای طرح ترافیک چند روزی اجرا نگردد که با شهردار تهران، استاندار و معاونین وزارت کشور صحبت شد، اما از آنجایی که به تعطیلات عید فطر نزدیک بودیم و عملا پنجشنبه و آدینه ها نیز طرح های ترافیکی اجرا نمی گردد، تصمیم بر این شد که از اولین روز بعد از عید فطر طرح ترافیکی با تغییراتی اجرایی گردد.

اجرای طرح ترافیک از 8 صبح تا 16 بعدازظهر

وی با بیان اینکه در حال حاضر اجرای طرح های ترافیکی از روز بعد از عید فطر قطعی شده است، گفت: طرح ترافیک از ساعت 8 صبح تا 16 خواهد بود و کارمندان می توانند با استفاده از خودروی شخصی تا قبل از ساعت 8 صبح به محل کار خود بروند و در نوبت عصر نیز همزمان با تعطیلی ادارات، طرح ترافیک نیز اجرا نمی گردد، اما از ساعت 14 افراد می توانند از طرح ترافیک خارج شده و مشمول جریمه نشوند. هر چند که ما از شب گذشته دوربین های ثبت تخلف را آماده نموده بودیم، اما بنا به تصمیم طرح های ترافیکی از بعد از عید فطر اجرایی می گردد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، در پاسخ به این سوال که آیا هماهنگی لازم با وزارت بهداشت اجرا شده گفت: دکتر زالی در جلسه شورای ترافیک حضور داشتند و همه مصوبه را امضا کردند و حتی شب گذشته با معاون وی صحبت کردم و با اینکه تاکید بر اجرای طرح ترافیک داشتند، اما مخالفتی هم برای به عقب انداختن اجرای طرح نداشتند.

وی اضافه کرد: تمام کوشش ما، وزارت بهداشت، کشور و ... این است که بتوانیم جمعیت در اتوبوس و مترو را کنترل نموده و طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم. هر چند که احتمال می دهیم در حد پنج درصد تعداد مسافران افزایش یابد، اما قطعا اجرای طرح ترافیک شرایط مرکز شهر را بهتر می نماید.

منبع: فرارو

به "جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران بعد از عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اجرای طرح ترافیک تهران بعد از عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید