حج سال جاری برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ پاییز، دولت سعودی از برگزاری مراسم حج 1400 تحت تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی اطلاع داد.

حج سال جاری برگزار می گردد

به گزارش فارس، وزارت حج و عمره عربستان سعودی امروز (یکشنبه) اطلاع داد که قصد ندارد مراسم حج سال جاری را همچون سال گذشته برای زائران دیگر کشورها لغو کند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در اطلاعیه این وزارت خانه آمده است که دولت سعودی ضمن تأکید بر امکان برگزاری مراسم حج و میزبانی از میهمانان خانه خدا، اولویت را حفظ صحت و سلامتی زائران می داند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که مراسم حج سال جاری طبق معیارها و ضوابط بهداشتی و امنیتی و در جهت برگزاری مراسمی ایمن و آسان برگزار می گردد و نهادهای بهداشتی عربستان سعودی همچنان در حال آنالیز اوضاع و اتخاذ اقدامات لازم برای حفظ سلامتی زائران هستند.

وزارت حج و عمره عربستان سعودی در ادامه گفت که ضوابط و دستورالعمل های لازم را در آینده نزدیک اعلام خواهد نمود.

هفته گذشته دو منبع عربستانی به خبرگزاری رویترز گفتند که مقامات سعودی در حال آنالیز این موضوع هستند که جز به افراد ساکن در عربستان که واکسن کرونا زده یا در شش ماه گذشته به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته اند اجازه حضور در مراسم حج را ندهند.

سال گذشته مراسم حج صرفا با حضور ده هزار زائر عربستانی برگزار گردید و زائران ملزم به استفاده از چتر، ماسک و رعایت فاصله فیزیکی از یکدیگر بودند. این در حالی است که پیش از آن هر سال بیش از 2.5 میلیون نفر از اقصی نقاط جهان برای برگزاری این فریضه الهی راهی عربستان می شدند.

منبع: عصر ایران

به "حج سال جاری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حج سال جاری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید