شبکه تروریستی داعش در قفقاز متلاشی شد

به گزارش وبلاگ پاییز، ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه یک شبکه گروه تروریستی داعش در منطقه قفقاز این کشور را متلاشی و چهار عضو آن را دستگیر کردند.

شبکه تروریستی داعش در قفقاز متلاشی شد

روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه روز دوشنبه در سایت اینترنتی ویژه خود فیلمی از بازپرسی اعضای این شبکه شامل یک مرد و سه زن که همه تبعه روسیه هستند را منتشر کرد.

بر اساس گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه، فرد تروریست دستگیر شده مرد 25 ساله است که دارای سوء پیشینه کیفری بوده و قصد داشت یک مرکز پلیس در شهر کیسلاوودسک در استان استاوروپول را با بمب دست ساز منفجر کند.

از خانه این فرد، اجزای ساخت بمب و کتاب ها و دیسک ویژه تبلیغات افراط گرایان بدست آمد.

به همراه این مرد، سه عضو گروه تروریستی داعش که در امر جمع آوری پول و ارسال به سوریه فعالیت می کردند دستگیر شدند.

در سال های اخیر دهها تروریست داعشی در روسیه دستگیر یا کشته شده اند و از چندین اقدام تروریستی در مسکو و مناطق دیگر این کشور جلوگیری شده است.

آخرین مورد خنثی شدن عمل تروریستی توسط سازمان امنیت فدرال روسیه (ف. اس. ب) روز 12 فروردین گزارش شد و این سازمان از خنثی کردن اقدام تروریستی گروه داعش علیه یک مرکز انرژی در استان تیور روسیه خبر داد.

سازمان امنیت فدرال روسیه روز پنجشنبه هفته گذشته بیان نمود که ماموران این سازمان در استان تیور (در شمال غربی استان مسکو) یک تروریست عضو داعش را که قصد بمب گذاری در یک مرکز انرژی و سوخت را داشت به قتل رساندند.

فرد تروریست از شهروندان یک کشور آسیای مرکزی بود و گذرنامه روسیه داشت و در خانه خود مواد منفجره تولید کرده بود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "شبکه تروریستی داعش در قفقاز متلاشی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه تروریستی داعش در قفقاز متلاشی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید