طرح رایگان شدن گاز خانواده های کم مصرف در دستور کار هیأت دولت

به گزارش وبلاگ پاییز، حسن منتظرتربتی مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به شبکه گازرسانی کشور در آغاز فصل سرما در گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی برای شبکه گاز رسانی کشور اجرا شده به طوری که ما در سال های گذشته در زمستان دچار افت فشار می شدیم، باتوجه به کریدور غرب کشور که هفته گذشته شاهد افتتاح آن بودیم خطوط شش و نه سراسری شبکه گاز استان های سردسیر غربی از چند راستا تامین می شود و عملا پایداری خوبی در شبکه گازسانی کشور ایجاد شده است.

طرح رایگان شدن گاز خانواده های کم مصرف در دستور کار هیأت دولت

او ادامه داد: باتوجه به زمستان سرد سال گذشته و سرمای شدید خوشبختانه قطع گاز در کشور گزارش نشد، به دلیل توسعه خطوط گاز در کشور زمستان امسال شبکه گاز پایداری مطلوبی دارد.

مشکل تامین گاز نیروگاه ها برطرف شد

معاون وزیر نفت در ادامه در خصوص گازرسانی به نیروگاه های کشور پرداخت و افزود: خوشبختانه از اول سال در بحث گازرسانی در نیروگاه ها اقدامات و برنامه های خوبی داشته ایم به طوری که در این روزها حدود 240 تا 280 میلیون مترمکعب گاز مورد نیاز نیروگاه ها تامین شده است.

منتظر تربتی اضافه کرد:دو نیروگاه در سیستان و بلوچستان وجود دارد که هنوز به شبکه گازرسانی کشور متصل نشده اند که برنامه داریم این دو نیروگاه را هم به شبکه گاز در ماه های آینده متصل کنیم.

طرح رایگان شدن گاز خانواده های کم مصرف در دستور کار هیئت دولت

معاون وزیر نفت در پاسخ به این سوال که آیا گاز خانوارهای کم مصرف رایگان می شود یا خیر؟ گفت: خوشبختانه بعد از توسعه شبکه گازرسانی در کشور، روی بحث بهینه سازی کار می کنیم و اعتقاد ما براین است که اگر مصرف گاز بی رویه باشد مسائل متعددی برای کشور ایجاد می شود.

او افزود: در حال حاضر بهینه سازی سوخت جز اولویت های اصلی ما است و تلاش می کنیم که موتورخانه های منازل را که مصرف زیادی دارند بدون اعمال هزینه اضافی برای مردم به گونه ای اصلاح کنیم که مصرف گاز 10 تا 20 درصد کاهش پیدا کند.

معاون وزیر نفت شرح داد: طرح رایگان شدن گاز برای خانوارهای کم مصرف در دستور کار هیئت دولت است که پس از نهایی شدن و ابلاغ، آن را اجرا می کنیم.

منبع: وبلاگ پاییز

منبع: تجارت نیوز

به "طرح رایگان شدن گاز خانواده های کم مصرف در دستور کار هیأت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح رایگان شدن گاز خانواده های کم مصرف در دستور کار هیأت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید