فدراسیون جهانی وزنه برداری به دنبال ترکیب نهایی جدول گزینشی المپیک، در انتظار معرفی نفرات برتر

به گزارش وبلاگ پاییز، فدراسیون جهانی وزنه برداری در حال جمع آوری اطلاعات ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات گزینشی المپیک برای معین کردن هشت نفر اول جدول به همراه پنج نفر برتر قاره ها است.

فدراسیون جهانی وزنه برداری به دنبال ترکیب نهایی جدول گزینشی المپیک، در انتظار معرفی نفرات برتر

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ پاییز، همانطور که از قبل اعلام شده بود فدراسیون جهانی وزنه برداری بعد از پیکارهای گزینشی کلمبیا و مسابقات جوانان جهان در تاشکند به بررسی امتیاز وزنه برداران در دو سال اخیر پرداخت. فدراسیون جهانی لیستی از نفراتی که در وزن های مختلف المپیکی شرکت کرده اند را مورد ارزیابی قرار داد و از کشورهای مختلف خواسته معین کنند در هر دسته وزنی، کدام ورزشکار خود را شرکت می دهند.

فدراسیون جهانی با معین شدن نفرات شرکت کننده در هر وزن، به امتیاز کسب شده توسط هر یک خواهد پرداخت و تا 20 خرداد هشت نفر اول جدول به اضافه پنج نفر برتر قاره ها در هر وزنه را به کشورها اعلام خواهد کرد. در همین رابطه ایمیلی نیز از سوی IWF به ایران ارسال شده است.

فدراسیون کشورمان با نظر کادر فنی تیم ملی باید تلاش کند بر اساس قانون گزینشی المپیک، ملاحظات مربوط به ارنج جدول و امتیازاتی که توسط ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات کسب شده و دو وزنه برداری که امتیاز و شانس کسب مدال دارند را به کمیته ملی المپیک اعلام کند تا به فدراسیون جهانی وزنه برداری معرفی شوند.

ایران به دلیل تعداد دوپینگ های مثبت از المپیک 2008 پکن به بعد، تنها دو سهمیه در بخش مردان و دو سهمیه در بخش زنان در المپیک دارد که بانوان ایرانی هنوز به رکوردهای مد نظر برای حضور در سطح جهان نرسیده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فدراسیون جهانی وزنه برداری به دنبال ترکیب نهایی جدول گزینشی المپیک، در انتظار معرفی نفرات برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون جهانی وزنه برداری به دنبال ترکیب نهایی جدول گزینشی المپیک، در انتظار معرفی نفرات برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید