کاشت موی طبیعی چگونه انجام می گردد؟

به گزارش وبلاگ پاییز، خبرنگاران: قصد دارید کاشت موی طبیعی انجام دهید؟ شاید تردید دارید کدامیک از بسیار گزینه هایی که پیش رو دارید، بهترین نتیجه را به شما می دهند. در این مطلب به شما می گوییم کاشت موی طبیعی چگونه انجام می گردد تا بتوانید تصمیم بگیرید بهترین راه چاره برای شما چیست.

کاشت موی طبیعی چگونه انجام می گردد؟

کاشت موی طبیعی چیست؟

کاشت یا پیوند موی طبیعی در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم مو های از دست رفته است. این پیوند در نواحی مختلف ازجمله سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه و نواحی اسکار (نواحی دچار زخم و یا ضایعات پوستی) انجام می گردد. کاشت موی طبیعی امروزه تبدیل به یکی از اعمال جراحی سرپایی و بسیار سبک شده که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و کاشت آن ها در نقاط مورد نظر راسخ می باشد.

مزایای کاشت موی طبیعی

 • بی خطر است:

  برای رویش مجدد مو ها احتیاج به هیچ داروی مضری وجود ندارد.
 • دائمی است:

  احتیاجی به استفاده از کلاه گیس های موقتی نخواهید داشت.
 • اسکار های عظیم به جا نمی ماند:

  عدم وجود برش یا منگنه در این کاشت موی طبیعی به انی معنی است که شما هیچگونه جای زخم چشمگیری نخواهید داشت.
 • موثر است:

  پیشرفت های جدید تکنولوژی اجازه می دهد هزاران فولیکول در هر جلسه کاشت مو پیوند زده شوند.
 • دقت بالایی دارد:

  پیوند و کاشت مو اکنون نسبت به گذشته دقت بسیار بالاتری دارد.
 • ظاهری طبیعی دارد:

  در کاشت موی طبیعی از مو های خودتان برای کسب نتیجه ای طبیعی تر استفاده می گردد.
 • رشد سریع مو:

  60 درصد از افراد متوجه می شوند در عرض شش تا نه ماه، رویش جدید مو دارند.

ترمیم مو و پیوند مو چه تفاوت هایی با هم دارند؟

ترمیم مو

ترمیم مو شامل مجموعه ای از موی انسانی یا مصنوعی است که به پوست سرتان چسبانده می گردد. تکه مو می تواند به موی فعلی فرد و یا مستیما به پوست سر او چسبانده گردد. ترمیم مو می تواند انتخابی مناسب برای افرادی باشد که به دنبال راه حلی کمتر موقتی برای مو های از دست رفته خود هستند که شامل هیچ عمل جراحی نگردد.

کاشت موی طبیعی

در روش FUE، مو های طبیعی از قسمت هایی از سر که مو دارد برداشته شده و به نواحی بی مو پیوند زده می گردد. روش FUE از کاشت موی طبیعی که رویکردی جدید است هم به مردان و هم به زنان یاری می نماید تا مو های سالم هود را بازیابی نمایند. این شیوه برای مردان و زنانی ایده آل است که به دنبال راه حلی دائمی جهت بی مویی سر خود هستند.

نتایج کاشت موی طبیعی تا حدود زیادی به جراحی بستگی دارد که انتخاب می کنید

هر چند پیشرفت های تکنولوژی در شیوه های کاشت مو به افراد یاری می نماید نتایجی طبیعی تر کسب نمایند، اما نتیجه ای که می گیرید همچنان و تا حدودی زیادی به جراحی بستگی دارد که انتخاب می کنید. متخصص پوست و مویی که در شناخت عوارضی که پوست و مو و ناخن ها را تحت تاثیر قرار می دهند تخصص دارد، در خصوص ریزش مو اطلاعات و دانش زیادی دارد. خیلی از پزشکانی که کاشت موی طبیعی انجام می دهند می توانند به شما بگویند آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی هستید یا خیر.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی هستند؟

مردان و زنان از هر نژادی می توانند کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی باشند. شما جهت اینکه کاندید خوبی برای کاشت موی طبیعی باشید به دو چیز احتیاج دارید:. مو های سالم به اندازه کافی روی پوست سرتان داشته باشید تا بتوان آن ها را به نواحی مورد احتیاج پیوند زد. پوست سرتان در قسمت های کم مو یا بی مو، توانایی رویش مجدد مو را داشته باشد.

پیش از کاشت موی طبیعی، برای اینکه علت ریزش موهای تان تعیین گردد، باید یک آزمایش خون بدهید تا معلوم گردد چه اتفاقی در بدن تان در حال روی دادن است که می تواند منجر به ریزش موهای تان شده باشد. برخی از بیماران احتیاج به عملی به نام بیوپسی پوست سر دارند. پزشک متخصص پوست و مو می تواند طی جلسه مشاوره برای کاشت موی طبیعی، فورا و به راحتی نمونه ای را که برای بیوپسی پوست سر احتیاج دارد بردارد.

اگر آزمایشات نشان بدهند که شما کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی هستید، پزشک می تواند به شما بگوید انتظار چه نتیجه ای را باید از کاشت موی طبیعی داشته باشید. داشتن یک سر پُر از مو ممکن است واقع بینانه نباشد، اما داشتن سری که مو های بیشتر و پُرپشت تری دارد می تواند هدفی معقولانه تر باشد.

طی عمل کاشت موی طبیعی چه اتفاقی می افتد؟

شما می توانید انتظار داشته باشید کاشت موی طبیعی شما چیزی بین چهار تا هشت ساعت زمان ببرد. اگر در عمل کاشت موی طبیعی، حجم بسیار زیادی از مو پیوند زده گردد، شاید لازم باشد روز بعد هم به یک جلسه چند ساعته احتیاج داشته باشید.

بیشتر افراد، طی تمام مدت عمل کاشت موی طبیعی، هوشیار می مانند و فقط به بی حسی موضعی در ناحیه پوست سر احتیاج دارند. برخی از افراد طی عمل کاشت موی طبیعی، مقداری داروی آرامبخش نیز مصرف می نمایند تا ریلکس و آرام بمانند.

عمل کاشت موی طبیعی با برداشتن مو های سالم توسط جراح آغاز می گردد. برای اینکه نتیجه کاشت موی طبیعی، تا جایی که ممکن است طبیعی تر باشد، پزشک ممکن است مقدار کمی از پوست سر را با مو های سالمی که دارد بردارد یا اینکه مو ها را تک تک بردارد.

راه دیگر عمل کاشت موی طبیعی به زمان بیشتری احتیاج دارد، اما جای زخمی باریک و بلندتر به جا می گذارد. این شیوه کاشت موی طبیعی، در صورتی که مدل موی تقریبا تراشیده را دوست دارید، می تواند برای تان مفید باشد.

در عمل کاشت موی طبیعی، پیش از اینکه جراح مو را پیوند بزند، تکنیسین ها مو های برداشته شده را آماده نموده و جراح باید پوست سرتان را برای پیوند و کاشت آماده کند.

بسته به تعداد مو های پیوند زده شده یا کاشته شده، دو یا سه نفر از اعضای تیم پیوند مو، یاری می نمایند تا مو های سالم در قسمت مورد نظر جاگذاری شوند. وقتی همه مو ها کاشته شدند، پوست سر پانسمان شده و دستورالعمل هایی برای مراقبت در خانه ارائه می گردد.

نتیجه کاشت موی طبیعی چه زمانی مشاهده خواهد شد؟

بیشتر افراد، نتیجه کاشت موی طبیعی را در عرض شش تا نه ماه بعد از عمل مشاهده می نمایند. در برخی از افراد ممکن است یک سال طول بکشد تا نتیجه کاشت موی طبیعی دیده گردد. باید بدانید که بین دو تا هشت هفته بعد از عمل کاشت موی طبیعی، موی کاشته شده خواهد ریخت و این نرمال است. در ماه سوم، مو ها ممکن است نازک تر از پیش از کاشت مو به نظر برسند و این هم طبیعی است.

دارو می تواند یاری تان کند نتیجه کاشت موی طبیعی را حفظ کنید

برای اینکه از کاشت موی طبیعی بهترین نتیجه را بگیرید، پزشک متخصص دارو هایی به شما توصیه می نماید که ریزش موهای تان درمان گردد. دارو ها مفید هستند، زیرا ریزش مو و کم حجم شدن آن ها می تواند ادامه داشته باشد، حتی بعد از عمل کاشت موی طبیعی.

دارو می تواند جلوی ریزش مو های جدید و کم حجم شدن آن ها را بگیرد یا اینکه این فرایند را کُند کند. با مصرف دارو شما می توانید نتیجه به دست آمده از کاشت موی طبیعی را طی سال های آینده بهتر حفظ کنید.

چه تفاوتی بین روش های کاشت موی طبیعی FUT و FUE است؟

تنها تفاوت بین این دو روش درمانی کاشت موی طبیعی، تکنیک برداشت مو از ناحیه پس سر است. فرایند کاشت در هر دو روش یکسان است. درروش FUT یک نوار باریک از پوست موی سر در ناحیه اهدا نماینده برداشته می گردد. این نوار تنها یک میلیمتر قطر داشته و با استفاده از تیغ های ریز جراحی برداشت می گردد. سپس این نوار زیر میکروسکوپ قرار گرفته و به گرافت هایی تقسیم می گردد که هر کدام یک یا دو تار مو دارند. در روش FUE از یک ابزار کوچک به اسم پانچ جراحی استفاده می گردد تا فولیکول های مو از ناحیه اهدا نماینده برداشت گردد. این ابزار گرافت های حاوی یک یا دو تار مو را برداشت می نماید. در روش FUE ناحیه اهدا نماینده به مراتب وسیع تر از روش FUT است.

امروزه با توجه به عیب های متعددی که کاشت مو با تکنیک FUT مانند جراحی، درد، خونریزی، بیهوشی، عوارض جانبی و ... داشت در سطح جهان منسوخ شده و روش های جدیدی جایگزین روش فوق شده است.

آیا پس از جراحی کاشت مو به مراقبت های ویژه ای احتیاج است؟

پیروی از توصیه های مراقبتی جراحی کاشت موی طبیعی بسیار مهم است. در اولین شب پس از جراحی، گرافت ها همچنان حساس هستند و ممکن است در صورت دستکاری یا لمسِ جای جراحی بریزند. در هنگام پوشیدن تیشرت از کشیدن آن روی سر خود خودداری کنید. مو های کاشته شده را تا حداقل 24 ساعت بعد از جراحی شانه نکنید، برس نزنید، نمالید و حتی لمس نکنید. تا سه شب بعد از جراحی کاشت موی طبیعی شما باید بصورت نشسته بخوابید. این کار برای جلوگیری از کشیده شدن گرافت ها روی بالشت است. تیم پزشکی کاشت موی طبیعی یک بطری لوسیون به شما می دهد که در شب اول باید هر سی دقیقه این لوسیون را روی مو های کاشته شده اسپری کنید. شما باید حداقل یک هفته صبر کنید تا بتوانید دوش بگیرید، چون فشار آب می تواند باعث ریزش گرافت های مو گردد.

پس از عمل کاشت موی طبیعی چه زمانی می توان مو ها را شست؟

شما باید حداقل 48 ساعت بعد از عمل کاشت موی طبیعی صبر کنید تا به مو های خود شامپو بزنید. ترکیبی از آب و شامپو های ضد ریزش را می توان به آرامی روی سر مالید. آب باید بصورت بسیار ملایم روی سر شما ریخته گردد، به هیچ وجه از دوش برای حمام کردن استفاده نکنید. اگر بخشی از پوست کف سر برای کاشت مو برداشته شده، باید هر روز محل عمل کاشت موی طبیعی را تمیز کنید. برای تمیز کردن این ناحیه می توانید با دست آن ناحیه را بمالید یا از یک شانه کوچک بهره ببرید. شستن محل جراحی به جلوگیری از پوسته پوسته دادن یاری می نماید که در نتیجه زمان ریکاوری طولانی تر شده و احتمال به جا ماندن اسکار روی کف سر بیشتر می گردد. بعلاوه توصیه می گردد در هفته اول بعد از جراحی، دو بار در روز از کرم آنتی بیوتیک روی سر استفاده گردد. این کرم به جلوگیری از عفونت و به جا ماندن جای اسکار یاری خواهد نمود.

آیا استفاده از موی سر شخص دیگری برای کاشت موی طبیعی امکان پذیر است؟

خیر، امکان پذیر نمی باشد.

قبل از جراحی کاشت موی طبیعی باید چه اقداماتی انجام داد؟

باید مو های پشت سر به اندازه کافی بلند شده باشد و حداقل طول آن ها یک اینچ باشد. بیمار نمی تواند پس از جراحی از کلاه استفاده کند. گرافت های دهنده از قسمت پشت سر برداشته می شوند و پس از عمل روی بخیه ها باند قرار داده می گردد. بیمار تا دو هفته بعد از عمل:. نباید از محلول ماینوکسیدل استفاده کند. نباید قرص آسپرین بخورد. نباید قرص ویتامین ای مصرف کند.

روش SUT در کاشت موی طبیعی چیست؟

تنها روش کاشت موی طبیعی که بدون جراحی است، کاشت مو به روش SUT می باشد. کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می گردد؛ یعنی برداشت گرَفت ها از پشت سر توسط دستگاه اتومایک انجام می گردد. دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد. در این متد از کاشت موی طبیعی، تا 14000 تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت. برداشت در این روش با دستگاه انجام می گردد که بدون جراحی، بدون درد، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارد. به ادعای متخصصین کاشت موی طبیعی، در روش SUT کمتر از یک درصد ریشه مو ها در جریان عمل کاشت و برداشت از بین می فرایند و خشک و کم آب می شوند.

خط رویش طبیعی، عدم درد و خونریزی، نداشتن دوره نقاهت و رعایت بهداشت به خاطر عدم دخالت دست از جمله مزایای کاشت مو به روش SUT محسوب می شوند.

روش PRP کاشت مو است یا ترمیم مو؟

روش PRP در برخی منابع با نام کاشت مو متداول شده، ولی در این تکنیک کاشت مو انجام نمی گردد بلکه جهت درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد.

در تکنیک های اصلی کاشت مو مثل FUT مو را از خود بیمار گرفته و در ناحیه دیگری کاشته می گردد؛ یعنی در حقیقت مویی اضافه نمی گردد. در روش PRP با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، رویش مو را تحریک می نمایند. PRP باعث می گردد پیاز مو از فاز تلوژن یا خواب مو خارج شده و رشد کند.

در این روش پلاسمای غنی از پلاکت با یک سرنگ به نواحی مورد احتیاج در پوست سر تزریق می گردد. طبق پژوهش های اخیر اگرچه روش PRP دارای پایه علمی کافی برای حمایت از استفاده آن در ترمیم مو می باشد، ولی هنوز ترمیم مو با استفاده از این روش در ابتدای راه است.

منابع: personique ، aad

منبع: برترین ها

به "کاشت موی طبیعی چگونه انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت موی طبیعی چگونه انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید