تماس پامپئو با وزیر خارجه سوئیس درباره احتمال تبادل زندانی بین ایران و آمریکا

به گزارش وبلاگ پاییز، وزیر خارجه آمریکا با همتای سوئیسی خود تماس گرفته است تا درباره تبادل احتمالی زندانیان ایران و آمریکا گفت وگو کند.

تماس پامپئو با وزیر خارجه سوئیس درباره احتمال تبادل زندانی بین ایران و آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پاییز، پس از اینکه مقامات کشورمان برای تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا اعلام آمادگی کردند، وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای بیان نمود که مایک پامپئو از وزیر خارجه سوئیس به خاطر نقش مداوم و سازنده به عنوان حافظ منافع واشنگتن در ایران و کمک به بازگرداندن شهروندان آمریکا از ایران و میانمار تشکر کرد.

سفارت سوئیس از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران عمل می کند.

طی چند روز گذشته مقامات کشورمان برای تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرده اند. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع وبلاگ پاییز و در پاسخ با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی دولت درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا بدون هیچ پیش شرطی گفت: آقای ربیعی امروز توضیحات خود را درباره تبادل زندانیان مطرح کردند، بنده مهر سال 97 بر اساس تصمیمی که گرفته شد در نیویورک بیان نمودم جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تمامی زندانیان ایرانی که در آمریکا و یا در سایر کشور ها با فشار آمریکا زندانی هستند با تمام زندانیان آمریکایی مبادله شوند این صحبت و مذاکره ای بوده است که ما درباره مبادله زندانیان داشته ایم.

ظریف خاطر نشان کرد: از آن زمان آمریکایی ها تا به امروز به آن پاسخ نداده اند، بنابراین صحبت های آقای ربیعی در ادامه همین صحبت هاست.

پیشتر روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شد که واشنگتن و تهران برای تبادل یک کهنه سرباز نیروی دریایی آمریکا با یک پزشک ایرانی-آمریکایی در حال مذاکره هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تماس پامپئو با وزیر خارجه سوئیس درباره احتمال تبادل زندانی بین ایران و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس پامپئو با وزیر خارجه سوئیس درباره احتمال تبادل زندانی بین ایران و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید