گفتگوی معاون جوزف بورل با مدیرکل آژانس انرژی اتمی درباره ایران

به گزارش وبلاگ پاییز، انریکه مورا (Enrique Mora) معاون جوزف بورل دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون مشترک برجام امروز چهارشنبه از دیدار خود با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و مصاحبه پیرامون برنامه هسته ای صلح آمیز ایران خبر داد.

گفتگوی معاون جوزف بورل با مدیرکل آژانس انرژی اتمی درباره ایران

معاون جوزف بورل در این خصوص نوشت: خوشحالم که با گروسی دیدار کردم؛ در این دیدار آخرین تحولات برجامی را بررسی کردیم. از اقدامات آژانس بین المللی انرژی اتمی و گزارش برنامه هسته ای ایران به بحث های روزهای اخیر کمیسین مشترک برجام بسیار سپاسگزاریم.

به گزارش وبلاگ پاییز، توافق موقت و سه ماهه جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روز 31 اردیبهشت به خاتمه می رسد.

طبق این توافق، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان دسترسی به سایت های مهم هسته ای ایران را حفظ خواهند کرد اما پس از منقضی شدن توافق، در صورت عدم لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی، مقام های ایران بر اساس ضرب الاجل معین کرده، دسترسی بازرسان را به سایت های مهم هسته ای قطع خواهند کرد و اطلاعاتی که در دوربین های آژانس ضبط شده و ایران آن را محفوظ نگه داشته، از بین خواهند برد.

روز گذشته، اولیانوف گفته بود به احتمال زیاد تفاهمی که در ماه میلادی فوریه (میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی) حاصل شد؛ از شانس خوبی برای تمدید شدن برخوردار است.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم می گوید در صورت عدم توافق در وین، به طور مستقیم با ایران وارد مذاکره می شود تا از تمدید بازرسی ها اطمینان حاصل کند.

چهارمین دور از مذاکرات احیای برجام از جمعه گذشته در وین آغاز شد با این حال به دلیل عدم تفاهم کافی در باب لغو تحریم های آمریکا، با پیشرفت اندکی همراه بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گفتگوی معاون جوزف بورل با مدیرکل آژانس انرژی اتمی درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی معاون جوزف بورل با مدیرکل آژانس انرژی اتمی درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید