3 شرط ثبت نام وام اجاره مسکن ، کدام مستاجران نمی توانند وام ودیعه بگیرند؟

به گزارش وبلاگ پاییز، آنگونه که معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفته اجاره نامه هایی که از یک مهر 1399 تا 31 شهریور 1400 منعقد شده اند مشمول وام ودیعه مسکن می شوند. اما شرایط دریافت وام ودیعه مسکن چیست و چه کسانی می توانند این وام را دریافت نمایند؟

3 شرط ثبت نام وام اجاره مسکن ، کدام مستاجران نمی توانند وام ودیعه بگیرند؟

مبلغ وام ودیعه مسکن چقدر است؟

مبلغ وام ودیعه مسکن برای شهرهای مختلف فرق دارد. مبلغ وام اجاره مسکن در شهر تهران 70 میلیون تومان است. این وام در کلانشهرها 40 میلیون تومان است و در دیگر شهرها 25 میلیون تومان است.

به عبارتی می توان گفت مبلغ وام ودیعه مسکن مستاجران در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت 40 میلیون است. شهرهایی مانند مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه. اما در بقیه شهرها مبلغ وام ودیعه مسکن 25 میلیون تومان است.

نحوه بازپرداخت وام ودیعه مسکن

اما بازپرداخت وام ودیعه مسکن چگونه است و اقساط ماهانه آن چقدر است؟ به گفته معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی این تسهیلات با سود 13 درصد پرداخت می گردد و مدت زمان بازپرداخت آن پنج ساله است.

بر این اساس، اقساط وام ودیعه مسکن 25 میلیون تومانی حدود 460 هزار تومان است. اقساط وام ودیعه مسکن 40 میلیون تومانی 750 هزار تومان است و اقساط وام ودیعه مسکن در تهران یک میلیون و 300 هزار تومان است.

مشمولین وام ودیعه مسکن

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن چیست؟دریافت وام ودیعه مسکن سه شرط دارد. اول اینکه متقاضی باید سرپرست خانواده باشد. دوم اینکه در مقطع فعلی هیچ خانه ای به نام او نباشد. سوم اینکه این وام ودیعه مشمول افرادی می گردد که تاریخ انعقاد قرارداد اجاره آنها از اول مهر 1399 تا 31 شهریور 1400 باشد. اگر این سه شرط را داشته باشد، تأیید شده و فرد می تواند بانک عامل را معرفی و به آن شعبه مراجعه کند.

فرایند دریافت وام ودیعه مسکن چگونه است؟

برای دریافت وام ودیعه مسکن، نیازی به حضور در ادارات راه و شهرسازی برای ثبت نام نیست. افراد برای ثبت نام وام ودیعه مسکن باید به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس tem.mrud.i مراجعه نمایند.

بعد از ثبت نام اطلاعات افراد آنالیز شده و هر کدام از متقاضیان که شرایط دریافت وام ودیعه مسکن را داشته باشند، به شعبه ای که معین نموده اند مراجعه نموده و وام خود را می گیرند.

به گفته معاون اداره کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: با توجه به سقف کلی اختصاص داده شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تا 10 هزار میلیارد تومان، بعید است محدودیت خاصی برای ثبت نام در نظر گرفته گردد. فعلاً هر فرد که ثبت نام کند و واجد شرایط باشد، می تواند به بانک مراجعه کند.

مدت زمان دریافت وام ودیعه مسکن

آنگونه که معاون اداره کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفته دوره آنالیز اطلاعات متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن نهایتا 10 روز است و بعید است که این فرایند بیشتر طول بکشد. بعد از آن افراد باید به بانک مراجعه نمایند.

منبع: تجارت نیوز

به "3 شرط ثبت نام وام اجاره مسکن ، کدام مستاجران نمی توانند وام ودیعه بگیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 شرط ثبت نام وام اجاره مسکن ، کدام مستاجران نمی توانند وام ودیعه بگیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید